6 dolog, amit soha, de soha ne csináljunk a vízvezeték-szerelő szerint

2025. április 15.
Manapság egyre jobban odafigyelünk arra, hogy a költségeinket csökkentsük, és bizony a lakásunkban elromló készülékek, tárgyak súlyos pluszköltségeket róhatnak a háztartásra. Talán észre sem vesszük, egy-egy rossz szokással mennyi kárt okozunk, például a vízvezetékeinkben. Íme 6 dolog, amit kerüljünk, ha nem akarunk vagyonokat költeni a vízvezetékek szerelésére!
Vízvezetékszerelés
  • Vízvezetékeink épsége nem csupán azon múlik, mennyire régiek.
  • Bizonyos esetekben a legjobb, amit tehetünk, ha azonnal vízvezeték-szerelőt hívunk!
  • Íme néhány praktika, amivel azonban elkerülhetjük a gyakori vízvezetékproblémákat.

Vannak olyan munkák a ház körül, amiket egyszerűen nem éri meg magunknak végezni. Megtanulhatunk hidegburkolni, tapétázni vagy légkondit szerelni az internetről, de ha elrontjuk, dupla árat is fizethetünk a helyrehozatalért.

Egy WC vagy mosogató dugulása sokunk életét folyamatosan megkeseríti. Ennek azonban nem szabadna így lennie, ideális esetben a lakásunk vízvezetékei csendesen, elakadás nélkül működnek. Néhány egyszerű jó szokással megóvhatjuk háztartásunkat és a pénztárcánkat is. Milyen praktikákhoz folyamodhatunk, hogy ezt megvalósítsuk?

dugulas-vizvezetek

Íme a vízvezeték-szerelő tanácsai!

  1. Törlőkendő: soha ne tegyük a WC-be!

    Attól még, hogy a csomagoláson fel van tüntetve, hogy lehet, ne dobjuk a különböző nedves törlőkendőket a WC-be. Ez a rossz szokás szélsőséges esetben odáig vezethet, hogy a fél kertet fel kell ásni, a vezetékek cseréje, tisztítása vagyonokba kerülhet.

    A csomagoláson található jelzés csupán arra utal, hogy a WC-ben nem fog elakadni a kendő, arról azonban nincs szó, hogy a vízvezeték is elbírja ezeket a termékeket. Különösen a régi típusú vízvezetékek nem bírják, ha törlőkendő kerül a rendszerbe. A használt nedves törlőkendő helye a szemetesben van!

    Tamponok: a szemetesben a helye!

  2. A tampont is tilos a WC-be dobni!

    Láttunk már vízbe áztatott tampont? Amellett, hogy nem túl egészséges a női testnek, szó szerint az ötszörösére nő. A tamponok és a többi menstruációs termék helye szintén a szemetesben van, mert garantáltan eldugítják a wc-t vagy a csőrendszert.

  3. Bánjunk csínján a lefolyótisztítókkal

    A lefolyótisztító hatékony a vezetékben felgyűlt hajszálak ellen, de sajnos a csöveket sem kíméli. Az is előfordul, hogy csak beljebb tolja a dugulást a csőrendszerbe, és még nehezebb lesz helyrehozni.

    A szakemberek óva intenek attól is, hogy a divatos ecet-szódabikarbóna kombinációval menjünk neki a lefolyóknak. Hatalmas károkat tehetünk a gumitömítésekben.  

  4. Viszlát, U alakú csövek!

    Az U alakú PVC-csövekben imád felgyűlni a szappan, a hajszálak és más dugulást okozó anyagok. Sajnos mégis gyakran találkozhatunk ezzel a megoldással, különösen, ha házilag oldja meg a tulajdonos a vízvezeték-szerelést. Kerüljük el! 

    Vízvezeték 2

    Vízvezeték-szerelés: zárjuk el a főcsapot, mielőtt belekezdünk!

  5. Zárjuk el a vizet, mielőtt szerelni kezdünk!

    Mindig tudjuk, hogy hol van a vízelzáró főcsap! Általában a bejárat környékén érdemes keresni, vagy ott, ahol a vízvezeték bejön az épületbe.

    Régebbi házak esetén ez általában a föld alatt szokott lenni, a házrész és az utca között. Egy beázás esetén rengeteget spórolhatunk már azzal, hogy azonnal tudjuk, hol van a főcsap.

  6. A WC-tabletta az ellenségünk

    A WC-tabletta iszonyú káros lehet a vízvezetékekre, tömítésekre. Nagyobb macera persze a jó öreg WC-pucolóval körbetakarítani a WC-csészét, de sokkal hatásosabb, és így nem öntünk olyan anyagot a lefolyóba, ami aztán dugulást okozhat.

    A csésze tisztításánál szóba jöhet az ecetes megoldás, sokkal kevesebb baj származhat belőle, mint a tabletták használatából.

    Ha pedig baj van, ne habozzunk kihívni a vízvezeték-szerelőt! Bizonyos esetekben a professzionális megoldás a legolcsóbb és persze a leghatékonyabb.

Forrás: Huffington Post/Monica Torres Fotó: Getty Images


Életmód
Ne maradj le!