Ezt az egy mondatot soha ne írd le üzenetben a párodnak – pszichológus figyelmeztet

2026. június 28.
Manapság egyre többet kommunikálunk mobilon, mintsem személyesen, ám van egy mondat, amit sosem szabad leírni, mert hihetetlenül káros lehet!
Meglepett nő sokkoló híreket kap az okostelefonján, üzenet elolvasása után eltakarja a száját, miközben hitetlenkedést tükröz az arca
  • Manapság egyre többet kommunikálunk mobilon, mintsem személyesen.
  • Egy párkapcsolatban különösen fontos lenne a kommunikáció.
  • Lássuk azt a mondatot, amit a pszichológus szerint nem szabad szöveges üzenetben elküldeni!

A mai párkapcsolatokban a kommunikáció nagyrészt mobiltelefonokon és elektronikus eszközökön futó csevegőalkalmazásokon keresztül történik, ami meglehetősen kényelmes – bár manapság rengeteg „szabály” van arra, mit szabad írni egy kapcsolat elején és mit nem. Mindenesetre egyetlen emoji vagy gif sem helyettesítheti a valódi beszélgetést.

Ezért vannak dolgok, amiket a legjobb négyszemközt elmondani, különösen, ha a „másik feledről” van szó. Amúgy sem tesz jót egy kapcsolatnak a sok csetelés. Ráadásul van egy olyan dolog, amit soha, de soha ne írj szöveges üzenetben annak a személynek, akivel romantikus kapcsolatban állsz!

Egy szemüveges férfi az egyik kezében a mobilját tartja és azt nézi, a másik kezében bögre van, miközben az íróasztalnál ül

Egy szemüveges férfi az egyik kezében a mobilját tartja és azt nézi, a másik kezében bögre van, miközben az íróasztalnál ül

Ez a szöveges üzenet gyakran a párkapcsolat végének jele

Egy szöveges üzenet sokat elárulhat a párkapcsolatunkról. Ha valaha is leírtad már, hogy „beszélnünk kell”, reméljük azonnal törölted, és nem küldted el. Ez azért van, mert nincs ennél nagyobb stresszt kiváltó üzenet.

Dr. Linda Kaye pszichológus szerint ez az üzenet stresszt okozhat bárkiben, aki elolvassa, nem csak párkapcsolatban.

„Az ilyen üzenetek soha nem váltanak ki pozitív reakciót. Mindig meglepődünk amikor elolvassuk, és valami negatívumra gondolunk” – mondja Dr. Linda Kaye pszichológus.

A szakértő hangsúlyozza, hogy az írásbeli kommunikációban használt nyelv nagyon fontos, akárcsak az üzenetet küldő személy.

Ha például a főnököd üzenetet küld neked és azt írja, hogy beszélnetek kell, akkor automatikusan passzív pozícióba kerülsz, és akár akarod, akár nem, beszélni fogsz. Valami hasonló történik a személyesebb kapcsolatokban is, amikor azt írjuk, hogy beszélnünk kell. Ezért ez a kifejezés tabunak számít.

Továbbá, ha ilyen üzenetet küldesz a partnerednek, időt adsz neki a beszélgetésre való felkészülésre (különösen, ha bűnös).

Milyen üzenete küldj helyette?

Ahelyett, hogy azt írnád, hogy „beszélnünk kell”, javasolj egy kávézást vagy egy találkozót valahol anélkül, hogy részletesebben belemennél a folytatásba. 

Világosan közölheted, hogy egy adott témáról szeretnél beszélni, miközben időt adsz a beszélgetésre való felkészülésre. Végül megpróbálkozhatsz a meglepetéssel és olyan beszélgetést kezdhetsz, amire nem számítanak. Ez lehetőséget ad arra, hogy lásd, mi a másik fél valódi reakciója a témára.

Ezek is érdekelhetnek párkapcsolat témában:

Forrás: Marie Claire Greece, Fotó: Getty Images