Fotó: Unsplash.com
Írd le!
Tanulmányok szerint sokat segíthet, ha kiírjuk magunkból a haragot okozó eseményeket. Pontosan írjuk le, hogy mi történt, hol történt, mitől éreztük maguknat dühösnek, hogyan reagáltunk és hogyan reagált a másik fél? Mikor ennyi időt tesszünk az események részletezésébe, valószínűleg számos tényező átgondolására rákényszerülünk, miközben le is csapoljuk magunkból a feszültségeket. Ha elkészültünk és kicsit megnyugodtunk, tépjük darabokra a papírt – hiszen nem érdemes őrizgetni a haragot!
Adj időt
Nagy a kísértés, hogy amikor dühösek vagyunk, azonnal reagáljunk, de érdemes óvatosnak lenni, nehogy tovább mérgesítsünk egy helyzetet. Az „aludj rá egyet” régi, de nagyon hasznos aranyszabály, de ha belefér, még jobb lehet, ha 24 órát adunk magunknak. Lehetséges, hogy az idő múlásával és a türelmes várakozással egyszerűen magától elpárolog a haragunk.
Készülj fel
Ha a hétköznapokban is gyakorlunk néhány tudatos technikát, legközelebb talán el sem jutunk odáig, hogy elborítson minket a harag. A meditáció, illetve az érzelmeink megfigyelése és szabályozása rendkívül hasznos lehet, hogy nyugodtan csináljunk végig minden helyzetet.