Folytatódik a visszatekintés, a múlt heti cikkünk után most ismét hoztunk néhány érdekes részletet dr. Fritz Kahn Nemi életünk című könyvéből. Az első részben a nászéjszakáról, azon belül is az úgynevezett szűztelenítésről volt részletesebben szó, most pedig vegyesen válogattunk össze néhány pikáns, vagy éppen vérlázító bekezdést a könyvből.
Az első részt olvastad már?
„A férfi közösülni akar, rögtön, még ma este; a nő férjez akar menni”
Az 1937-ben megjelent Nemi életünk című könyv annyira polgárpukkasztónak számított, hogy Németországban a rendőrség betiltotta azt, és minden példányát megsemmisítették. Ez a bizonyos könyv végül az 1950-as években Magyarországra is eljutott, a következőkben ebből hoztunk el néhány súlyos részletet.Nagy felelősség nyugszik a férfiak vállán, hiszen már egy éjszaka alatt gyakorlatilag új embert tudnak faragni a nőkből.
„Ebben a gyakorlati nemi életet tárgyaló könyvben nem akarunk sem filozofálni, sem moralizálni. csak egyszerűen megállapítjuk a tényt, hogy minden férfi élete folyamán alkalomadtán vagy ismételten él házasságon kívüli nemi életet prostituáltakkal vagy másokkal és ezért szüksége van bizonyos rendszabályok ismeretére, hogy ne okozzon és kárt ne szenvedjen. A felvilágosult fiatalembernek először is tisztába kell jönnie azzal, hogy mit jelent a szűztelenítés a fiatal lány életében. A fiatal lány az első nemi érintkezés alkalmával elveszíti szüzességét, nemcsak a tesi szüzességet, hanem ami még ennél is fontosabb, a lelkit is. Az első nemi érintkezés következtében a lányból más ember válik. Gondolja meg jól a fiatalember, hogy vállalhatja-e a felelősséget az ilyen belső forradalmasításért, egy embernek ilyen sorsdöntő elváltoztatásásért.”
Kahn szerint a legtöbb nőben – a férfiakkal ellentétben – nem fejlődik ki magától az egészséges szexuális vágy. A hős férfiaké hát a feladat, hogy feleségükből egy szexistennőt faragjanak.
„Gyakran találkozunk a nyugati világban a fel nem ébresztett nő típusával. Az ilyen nők a nő általános helyzetének megfelelőeg, nemi érzésükben megállapodnak egy középső fokon a férfi és gyermek között: nem egészen nemtelenek, mint a gyermek, de igazában nem is olyan érettek, mint a férfiak s inkább bimbóhoz hasonlítanak. A fel nem ébresztett nő nemi beállítottsága nem kifejezetten szexuális s nem a nemi szervekre és nemi élményekre irányul, hanem elmosódott, számos gyermekies érzési momentummal tarkított szerelmi vágy az, amely inkább gyengédségre szomjazik, mind szenvedélyre. E nemi félálomból a nőt előbb fel kell ébreszteni.”
„Ha a nőt nemileg neveljük és gyakoroltatjuk, amint ennek minden házasságban meg kell történnie, úgy hozzáidomul a férjéhez. Minél gyakrabban és minél célszerűbben közösül a nő, annál jobban működnek nemi apparátusának idegpályái s annál gyorsabban jut orgazmushoz és annál tökéletesebben érik el az ideális nemi érintkezés célját: a férfiúi és női nemi érzés harmóniáját.”
„A férj ne hasonlítgassa össze feleségét erotikus szempontból hálásabb objektumokkal, akikkel korábbi szerelmi életét élvezte, hanem tudja meg, hogy a házi nevelésből házasságra lépett nőnek idő és gondozás kell, miként a frissen átültetett növénynek, hogy nemileg kibontakozzon.”
Ma már a nőket is emberként kezelik, bezzeg a régi szép időkben…
„A régi jó idők kultúrája egyoldalú férfikultúra volt. Férfiak építették s így kizárólag a férfinem érdekeit szolgálta. A nőt szinte háziállatként kezelték akit, a gondviselés a férfiak uralmának azért rendelt alá, hogy dolgozzék, hogy annak vágyait kielégítse és gyermeket szüljön a számára. A nő emberi igényeit semmire sem méltatták, így természetesen nemi igényeit sem.”
„A nő helyzete teljesen megváltozott a modern életben. A leány ma már nemcsak »eladó«, szüleinek kínált portékája, mint még a múlt század végén volt. Nemcsak arra való, hogy báli ruhában, aranyozott várószékeken üljön, míg a kérő táncolva közeledik feléje a parketten. Egyáltalán nem. A leány is »emberré vált« s szabadon választhatja élete irányát, hivatását, saját maga keresi kenyerét és arra a helyes belátásra jutott, hogy a boldog egyedüllét előnyösebb, mint a boldogtalan együttlét.”
A művében Kahn rendszeresen hangoztatja a női princípium beteljesítésének fontosságát. A doktor úr szerint egy nő csak akkor vágyik karrierre, sikerre, önmegvalósításra, ha a férje nem elégíti ki rendesen. Ha jó a szex, a nő is marad a konyhában.
„A kielégületlen asszony olyan nő, aki nem a nemi érintkezés hiánya folytán, hanem annak ellenére nem jut kielégüléshez. A kielégítetlen nő típusa igen elterjedt és a gyakorlott szem könnyen észreveszi. Az ilyen asszonyok – mivel odahaza és éjjel kielégületlenek maradnak – gyakran nappal és a nyilvános életben fokozott aktivitásukkal tűnnek ki. Sok nő művészi, szociális és hivatásbeli pályája kezdetét a nemi élet katasztrófája indítja el.”
„A férjes asszony lásson az erotikában feladatot és művészetet és ismerje fel a nemiség nagy jelentőségét a házasság boldogsága szempontjából. A női élet legfőbb célja ne a férfias hivatásokban és a nyilvánosság körében elért siker legyen, hanem az anyai boldogság gyermekek körében s azok felnevelése tökéletes emberekké.”
„A fiatal lány ne tekintse nemi ösztönének megmozdulásait erkölcstelennek, hanem a természet szavának, aminek révén a nő élményeihez és feladataihoz: a szerelmi boldogsághoz és az anyaság még nagyobb boldogságához eljut. Ápolja testét, hogy leendő férje imádásra méltó szerelmest láthasson benne. Természetes hivatását ne férfiaknak való foglalkozásokban vagy félművészetekben keresse, hanem a házasságban és anyaságban s ne a jó irodista legyen eszményképe, hanem a tökéletes szerető, feleség és anya. Törekedjen tisztaságra és önmegtartóztatásra s tartogassa magát egy méltó és kiválasztott élettárs számára.”
Fotó: Getty Images