A szépen festett pillák hangsúlyosabbá, nyitottabbá és határozottabbá teszik a tekintetet. Tényleg csak pár mozdulat, és kipihentebbnek, összeszedettebbnek tűnhetünk a szálakat színező, megemelő, dúsító vagy épp göndörítő, tökéletes szempillaspiráltól.
Lássuk, hogy mik a fő szempontok, ha a dolgos hétköznapokra keresünk ideális szempillaspirált, és a praktikákat.
Legyen tartós
Válasszuk azokat a formulákat, amelyek nem kenődnek, nem maszatolódnak, nem peregnek le. Főleg annak lényeges ez, aki stressz hatására gyakran dörzsöli az arcát, a szemkörnyékét, vagy akinek a mélyen ülő szeme miatt a pillái érintik a szemhéját.
Figyeljünk a fejre
Hogy milyen kialakítású szempillaspirállal dolgozunk szívesen, az leginkább ízlés dolga, de általánosságban azért elmondható, hogy a vékony és az elkeskenyedő kefékkel precízebbek lehetünk, könnyebben hozzáférhetünk a rövidebb szálakhoz is. Az egyébként is dús pillákat vastagabb, tömöttebb kefével praktikusabb festeni.
Csomó nélkül
Ahhoz, hogy ne tapadjanak össze a szálak és ne alakuljanak ki csomók, az kell, hogy ne legyen túl sok festék a kefén – húzzuk le a szempillaspirál tubusának száján a felesleget. Ha mégsem elég sima a végeredmény, azt mielőbb, még a festék száradása előtt korrigáljuk egy tiszta szempillakefével, egyszerűen fésüljük szét vele a szálakat.
Íveljen szépen
A festék göndörítő hatása jobban érvényesül, ha közvetlenül a szálak tövétől visszük fel azt (ha csak a végekre kerül belőle, inkább csak elnehezíti és lehúzza a pillákat). Óvatosan illesszük a szempillaspirál keféjét a pillasor tövébe, és lassú, egyenletes mozdulattal húzzuk végig a szálakon. A „rápislogás” nem jó technika!
Rétegezzünk ügyesen
Még jobban kiemelhetjük a pilláinkat, ha több rétegben ejtjük meg a szempillaspirálozást. Munkahelyre kettő elég lesz, annál több már csak a party lookhoz illik. Ne várjunk túl sokat két réteg felvitele között, mert ha megköt a festék, akkor könnyebben csomósodik és tapad.
Fotó: Getty Images
A cikk teljes verzióját a Marie Claire legújabb lapszámában olvashatod el!