Bőrprobléma: napégés
Elfelejtetted bekenni magad, és a bőröd most vörös, érzékeny és húzódik. Tegyél a rá egy zacskó mirelit zöldséget, vagy tasakban jeget a lenyugtatásához. Bármennyire is csábító, jéghideg vizet vagy jégkockát közvetlenül ne tegyél az égett felületre. A hámlás megelőzése érdekében naponta többször használj hűsítő aloe verát és könnyen felszívódó hidratálókrémet. A bőröd most nagyon-nagyon szomjas, tehát segítsd a regenerálódását azzal, hogy még több vizet iszol! Ne feledd, a bőrödnek időre van szüksége a gyógyuláshoz; addig is a megpirult testrészeidet könnyű, jól szellőző ruhával takard, és tartózkodj a közvetlen napsütéstől.
Bőrprobléma: hámlás
Rendben, tehát megtörtént, a bőröd hámlik… Mindenekelőtt érdemes megérteni, hogy a hámlás természetes válasza a testnek; ezzel próbál a napkárosított epidermisz gyógyulni. Tehát annak ellenére, hogy rendkívül szórakoztató tud lenni a hámló bőr szedegetése, kérjük, hogy mégse tedd, és hagyd, hogy a tested maga végezze ezt a folyamatot. Azért enyhíteni lehet a bajt:–
Vegyél egy hűvös zuhanyt, ha nem szereted, megfelel a langyos víz is. Ez lelassíthatja a hámlási folyamatot. A meleg vizet kerüld, mert az még jobban kiszárítja a bőrödet. A törülközőt pedig csak paskold, és ne dörzsöld, ha szárítkozol.
– Lehet, hogy nem az olaj az első, amikor a szuperhatékony bőrápolókra gondolsz, pedig igazán jó választás. Az olívaolaj például olyan esszenciális zsírsavakat tartalmaz, amelyek extrán táplálják és hidratálják a bőröd. Melegíts néhány cseppet a tenyeredben, és finoman masszírozd át a hámló területeket.
Bőrprobléma: felborult bőregyensúly
Az extra adag napsütés igénybe veszi a bőrünket, felborulhat a bőrünk egyensúlya, néha zsírosnak, néha pedig túl száraznak érezhetjük. Adjunk hozzá még egy kis légkondicionálót, klóros uszodavizet, tengeri sót, és a bőr már tényleg összezavarodik. A legfontosabb tennivalód ilyenkor a napi bőrápolási rutin fenntartása extrahidratáló elemekkel. Ez lehet például egy mindig kéznél lévő, természetes összetevőkből álló arcpermet, amivel bármikor felfrissítheted a bőröd. A rózsavíz frissít, a levendulavíz nyugtat. Ha a bőrödet nagyon feszesnek és forrónak érzed, tedd a spray-t egy egész éjszakára a fagyasztóba, és egész másnap hűsítő permettel frissítheted magad. A nehéz sminktermékeket pedig egész szezonra felejtsd el.
Olvastad már?
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Bőrprobléma: nyári kiütések
Nyáron a bőrünk több olajat termel. Annak érdekében, hogy a pórusok tiszták maradjanak, fontos az elhalt hámsejtek eltávolítása, ehhez válassz kompakt és gyors eszközt, ezek az arctisztítók ugyanis hatékonyan távolítják el az arcbőr elhalt hámsejtjeit, amelyek egyébként csapdába ejtenék a fölösleges szennyeződéseket és olajat. Ez pedig sok-sok kis pattanás és kiütés melegágya lehet. Érdemes naponta kétszer tisztítani, sőt, este még duplán is. Hogy miért? Az első kör eltávolítja a sminkmaradványokat és más szennyeződéseket, majd a második körrel biztosíthatod, hogy a bőröd 100%-osan tiszta legyen.
Bőrprobléma: barna vagy sötét foltok
Sötét foltok és hiperpigmentáció akkor fordul elő, ha a bőr egyes területei több melanint termelnek, mint általában. A sötét foltok ellen érdemes a heti rutinba beilleszteni egy plusz radírozást, lehetőleg olyan természetes összetevőkkel, mint a méz, a cukor, a só, a zab vagy a kávé. A rendszeres hámlasztás támogatja a bőr megújulását és segít megszabadulni a fakóságot adó elhalt hámrétegtől.
Bőrprobléma: önbarnítós fiaskó
Mi más kellene a strandoláshoz, mint egy nagyszerű barna bőrszín… de mit tegyél, ha az önbarnítás után a végeredmény foltos lett? Távolítsd el, és kezdd újra. Így vágj bele: szelj félbe egy citromot, és pár percig finoman dörzsöld át az önbarnítókárokat szenvedett bőrterületet. Majd töröld le festéket egy nedves törölközővel. Azért légy óvatos, ha ezt a módszert használod – a citrom ugyanis bőrirritációt és napfényre érve elszíneződést okozhat. A legjobb megoldás tehát az, ha a ledörzsölős műveletet este végzed el, és alaposan eltávolítod a citrommaradékot.
Forrás: Foreo