Ha nem tisztítod kellő alapossággal és gyakorisággal a hajkefédet, annak nemcsak az lehet a következménye, hogy számos kórokozó telepszik meg rajta, de még a hajad zsírosodásához is hozzájárulhat. Te tudod, hogy milyen gyakran és hogyan kell takarítani a hajkefét? Most már fogod!
Gyomorforgató eredménnyel végződött a kísérlet
Egy igen megrázó TikTok-videó rántotta le a leplet a közelmúltban arról, hogy mi mindennek adhat otthont a hajkeféd, ha nem tisztítod olyan rendszeresen, mint ahogyan kellene. Elég volt egy órára samponos meleg vízbe áztatnia a hajkeféit a videó készítőjének ahhoz, hogy nem túl megnyerő színt kapjon a startnál teljesen tiszta víz.
Maga is meglepődött a végeredményen, és bevallotta, korábban sosem gondolt rá, hogy ilyen piszkos lehet egy hajkefe, amivel nap mint nap átfésüli a haját. Túl az esztétikai problémán azért is érdemes megfogadni a rendszeres hajkefetisztítást, mert a fejbőr és a hajkorona egészsége is kockán foroghat, ha túl sok szennyeződés tapad meg a kefén.
Viszlát, tiszta haj!
Bridgette Hill hajgyógyász szerint az elhanyagolt hajkeféken vastagon megül a por, tökéletes táptalajt biztosítva az atkáknak, baktériumoknak, arról nem is beszélve, hogy a hajformázó termékek maradványai mellett elhalt hámsejteket is szép számmal találhatunk rajtuk. Hiába mosol rendszeresen hajat, ha rendre piszkos hajkefével fésülködsz, nincs mit csodálkozni azon, hogy a hajad hamar zsírosnak tűnik. Ebben szerepet játszik az is, hogy a szennyezett hajkefe még a fejbőrön található faggyúmirigyeket is fokozottabb munkára ösztönzi, így még hamarabb zsírosodhat a hajad.
Faggyút, baktériumokat, sőt akár még mikroszkopikus méretű penészgombákat is felvihetsz a hajszálaidra, ha nincs szerencséd, amitől nemcsak fakóbbá és kellemetlen tapintásúbbá válhat a hajad, hanem a fejbőrön gyulladás és irritáció is kialakulhat, ami akár korpásodást, viszketést és kellemetlen érzetet is eredményezhet.
Ennyiszer és így mosd a hajkefédet!
A kérdésre, hogy hányszor kellene tisztítani a hajkefét, a szakértők azt válaszolják, hogy havonta legalább egyszer. Ez nem egetverő gyakoriság, a hatékonysága viszont annál nagyobb, érdemes tehát rászánni az időt. Első lépésként távolítsd el belőle a hajszálakat, már ezzel is nagy lépést teszel a tisztaság felé!
Tökéletes, ha a jól bevált samponodat hívod segítségül: tegyél belőle borsónyi mennyiséget egy puha sörtéjű és előzőleg langyos vízbe mártott fogkefére, és dörzsöld át vele a hajkefét. Ez utóbbit nem kell (és nem is szabad!) hosszú időre vízbe áztatni, mert nem biztos, hogy tökéletesen meg tud száradni, a nedvesség pedig további kórokozóknak biztosíthat táptalajt.
Miután végeztél a dörzsöléssel, gyors mozdulatokkal öblítsd le a sampont, majd tedd a kefét egy törölközőre száradni.
Forrás: Via Fotó: Getty Images