1. Mélyhűtős tasakok
Ha marad a friss fűszernövényekből, feldarabolt zöldségekből, gyümölcsökből vagy húsokból, akkor egyszerűen porciózzuk szilikontasakokba, amelyeket állítva vagy fektetve is egymásra helyezhetünk a mélyhűtőkben. A fűszernövények bármikor jól jönnek, a zöldségeket levesekhez, a gyümölcsöket smoothiehoz, zabkásához tudjuk elővenni egy-egy pillanatban. Persze műanyag dobozkákba is adagolhatunk maradékokat, azonban ha kis adagokat vagy már felvágott élelmiszert tárolnánk, akkor a tasak sokkal helykímélőbb módszernek bizonyul.
2. Hűtőrendszerezők
Talán első hallásra furának tűnhet, hogy vannak, akik a telepolcozott hűtőbe plusz rendszerezőket pakolnak, viszont az az igazság, hogy gyakran azért romlanak ránk az élelmiszerek, mert megfeledkezünk róluk, és a hűtő egy láthatatlan hátsó sarkába száműzzük őket. Léteznek italoknak, ételmaradékoknak, kifejezetten zöldségeknek vagy gyümölcsöknek megfelelő tárolók is, a lényeg csak annyi, hogy mindig a hűtőnkhöz és az igényeinkhez szabjuk a plusz polcokat és tárolókat – hogy biztosan megkönnyítsék az életünket!
3. Ételsapkák, viaszos kendők
Az ételsapka vicces, de annál hasznosabb találmány! Hány olyan alkalom van, amikor felbontunk egy konzervet, de csak a felét esszük meg, beledaraboljuk a kígyóuborka felét a salátába, a másik fele viszont még napokig a hűtőben fonnyadozik. Az old school megoldás erre a problémára a tányérral való lefedése a maradéknak, vagy éppen a zöldségmaradékok lefelé fordítása, azonban sokkal praktikusabb megoldás, ha a maradékokra ételsapkát húzunk, ami lezárja az ételt, így tovább frissen is tartja. A viaszos kendőkbe szendvicseket, nasikat is csomagolhatunk, azonban a hűtőben akár az ételek tetejére is hajthatjuk őket a frissen tartásért.