Rengeteg oka lehet annak, ha egy pár nem akar vagy tud osztozni a hálószobán. Sok pár a gyermekek születés után költözik külön ágyba, és pár év múlva talál vissza a nagy közös ágyhoz, de vannak olyanok is, akik a teljesen más bioritmus vagy a horkolás miatt döntenek úgy, hogy a nyugodt éjszakákat nem éri meg feláldozni az együttalvás oltárán.
A nyugodt éjszaka garanciája
Sokan akkor jönnek rá, hogy az éjszakai alvásuk nem összeegyeztethető, mikor összeköltöznek, és álomra hajtanák a fejüket az első közös hálószobájukban. Ám ha valamelyik fél horkol, a másik pedig kimondottan éber alvó, az katasztrofális éjszakákhoz vezethet. „Megvan az esti rutinunk. Este én megyek át hozzá odabújni egy kicsit, reggel pedig ő jön át felébreszteni. Megvan a maga romantikája ennek az elválási és találkozási rituálénak minden nap” – írta a Redditen az egyik felhasználó.
Bújás után különalvás
Sok családban az újszülött érkezése borítja fel az addigi alvási rendet. „Amikor a fiam született, sokat dolgoztam, ő pedig nem aludt húsz percnél többet egy huzamban. Átmentem aludni a vendégszobába. A gyermekünk már hatéves, de azóta is saját hálószobája van a feleségemnek és nekem is” – mondta egy másik férfi, hozzátéve, hogy így nem zavarja a párját azzal sem, ha éjszaka sokáig játszik, miközben a másik korán szeret nyugovóra térni. „Mindig valamelyikünk ágyában találkozunk, aztán aludni hagyjuk a másikat – nyugodtan, a saját ritmusában.”
A legfontosabb a kommunikáció
Nem minden kapcsolatban működik a külön hálószobában alvás, ám amíg a felek őszintén kommunikálnak róla, biztosan nem lesz sértődés belőle. „Mindketten értékeljük a teret és az egyedüllétet. Néha azonban együtt alszunk. A lényeg, hogy nyíltan és őszintén kommunikáljuk az igényeinket, és tiszteletben tartjuk, amikor a másik elvonulna. Emellett nagyon romantikus, amikor áthív a párod ma éjszakára magához, mint a kapcsolatunk kezdetén lennénk” – mondta egy 34 éves nő.
Forrás: Apartment Therapy Fotó: Unsplash