A mesterséges intelligenciát millió dologra lehet használni, többek között olyan békés célokra is, mint a kertészkedés! A növényappok hihetetlen karriert futottak az elmúlt időszakban, segítségükkel növényeket választhatunk, gondozhatunk, gyógyíthatunk vagy éppen határozhatunk meg. Aki idegenkedik az appozástól, az se meneküljön el a cikk olvasása előtt, a végére hátha változni fog a véleménye!
Mutasd, ki vagy!
Az erdőket, mezőket figyelmesen járva gyakran találhatunk apró, szebbnél szebb virágokat, növényeket, amiről persze a városból kiszakadt túrázó nem feltétlenül tudja, hogy micsoda. Erre, illetve a szomszédnál, parkokban, növényüzletben kiszemelt növények beazonosítására szuperül működik például a PictureThis, a Plantifier, az Inaturalist, a Florish vagy a botanikusok által is használt, extrapontos Flower Checker. Az appok identifikálás után mesélnek a növény eredetéről, környezetéről, szimbolikájáról, tippeket adnak a gondozáshoz, illetve mások növényfotóit is megcsodálhatjuk.
Növénymama: jó szerencse, bőség, szerelem – ezeket a növényeket tartsd otthon a hiedelmek szerint
Akár társítunk többletjelentést ezekhez a növényekhez, akár nem, baj biztosan nem származhat abból, ha beszerzünk néhány, a világ egyes kultúrái szerint szerencsét, bőséget, boldogságot, szerelmet hozó növényt!Növényidőzítő
Ha veteményesünk vagy sok szobanövényünk van, nehéz észben tartani a sok időpontot, hogy mikor kell öntözni, tápoldatozni, trágyázni, szüretelni, visszavágni stb. Ebben segítenek az emlékeztetőket küldő appok: ugyanúgy, mint ahogyan a reggeli ébresztő szól, a Plant Alarm, a Gardenia, a ThePlantMe és a Garden Journal app jelez, ha valamelyik növényünknek törődésre van szüksége. Az egyik leggyakoribb ok, amiért a szobanövényünk nem érzi jól magát nálunk, az a túlöntözés vagy a túl kevés öntözés, egy időzítővel azonban ez a gond egyszerűen megszűnik!
Inspirálódjunk, tervezzünk!
Ha még növényválasztás, lakberendezés, kerttervezés előtt állunk, akkor az Intogardens appot nekünk találták ki. Sok-sok képpel tűzdelt inspirációs app ez, a kertészek Pinterestje, segítségével a lehető legpraktikusabb és legesztétikusabb kertészkedős megoldásokat fogjuk megtalálni, ráadásul rengeteg pénzt és energiát spórolhatunk a sok, előre összeszedett infónak hála. Ha komolyabb kerttervezést fontolgatunk, akkor a 3D Iscape Apple-alkalmazás lesz a segítségünkre: éppen olyan, mint bármelyik háztervező app, csak éppen kerttel.
Földhatározó
Nemcsak mezei virágokat és egzotikus szobanövényeket határozhatunk meg appok segítségével, de azt is, hogy milyen a kertünk földje, azaz, hogy milyen növények ültetésére alkalmas. A My Soil appot British Geological Survey készítette, azért, hogy egy térkép segítségével azonosíthassuk, milyen a kertünkben a talaj. A My Soil megmondja, milyen a pH-értéke, textúrája, mélysége, összetétele, hőmérséklete stb. a kerti földnek, ezzel pedig nagyon sok bosszúságtól és fölösleges kerti feladattól szabadulunk meg.
Növények doktora
„Bárcsak tudna a növény beszélni, és elmondhatná, mi a baja!” – gondolja nem egy kezdő növénymama, amikor tanácstalanul áll a sárguló levelek vagy éppen fehér pöttyös növények előtt. A technikának köszönhetően ma már nem kell a kertész/hobbikertész barátainkat nyomasztani a növényes kérdéseinkkel, ugyanis számos „növénydoktor” applikáció elérhető, ami a legtöbb szobanövényeket érintő betegségre tudja a választ. A legnépszerűbb ezek közül talán a PictureThis és a Planta, a betegségfelismerő funkción kívül hasznos tippekkel is ellátja a növénygazdákat, például öntözés vagy teleltetés témakörben.
Forrás: Mashable, CountryLiving