Már az ókorban is felfigyeltek a kövirózsára, bár ekkor még azért ültették, hogy megvédje az otthonokat a villámcsapástól. Valószínűleg ez az egyetlen olyan felhasználási módja, amit a tudomány még nem bizonyított (a villámhárító hatásosabbnak is bizonyult erre a célra), viszont az orvoslásban azóta is különféle célokra alkalmazzák a kövirózsát.
Valószínűleg minden kisgyerekes szülő találkozik vele, amikor először fájdul meg a füle gyermekének. A kövirózsából készült cseppek ugyanis hatékonyak bizonyos típusú fülgyulladások kezelésében is. Ám ez csak egy a sok jótékony hatás közül, húsos leveleivel pedig nemcsak külsőre hasonlít az aloe verára, de hasonlóan sokoldalú is.
Magas csersav-, gyümölcssav- és C-vitamin-tartalma miatt használják a gyógyászatban a kövirózsát. Abban is hasonlít az aloe verára, hogy ha a leveleit elvágjuk, egy zselészerű, hűsítő nedv szivárog a kövirózsából. Ez alkalmazható aztán gyulladáscsökkentőként, napégésre, sebek kezelésére.
A kövirózsa jótékony hatásai azonban nem állnak meg itt, hatásos lehet:
- fertőzésekre
- rovarcsípésre
- vágott sebekre, égési sérülésekre
- szájon megjelenő herpesz kezelésére
- futószemölcs leszárítására
- fülfájás enyhítésére a fülbe csepegtetve
A kövirózsából készült cseppek emellett a szépségápolásban is bevethetők például a májfoltok, pigmentfoltok, pattanások ellen.
Forrás: Eating Well Fotó: Unsplash