Megoszlanak a vélemények, hogy hányszor lehet viselni a melltartót, mielőtt megy a mosásba, aminek mindenképpen kíméletesnek kell lennie, ha nem szeretnéd, hogy veszélybe kerüljön a melltartó rugalmassága. Ez ugyanis elengedhetetlenül fontos ahhoz, hogy az intim ruhadarab úgy tegye a dolgát, ahogy szeretnéd!
Milyen gyakran menjen mosásba?
A hozzáértők úgy vélik, hogy a melltartót 3-4 viselet után érdemes tisztára cserélni, de ha erre még kicsit ráhúznál, akkor se várj tovább 10 napos használatnál! Ha izzadósabb típus vagy, vagy sportoláshoz használod a melltartót, semmiképpen ne várj a mosással ennyi ideig, hanem hamarabb keríts rá sort!
Mindenképp szerencsés több, a méretednek megfelelő melltartót beszerezni, és azokat váltakozva viselni, ezzel ugyanis növelhető az élettartamuk. Egymás után háromszor már ne vedd fel ugyanazt a melltartót: a melltartó mosásával még várhatsz egy kicsit, de ha a rugalmasságát védeni szeretnéd, hagyd egy kicsit „pihenni”, mielőtt újra felvennéd!
Mosd okosan a melltartókat!
Mindig nézd meg, mi áll a melltartó címkéjén a mosással kapcsolatban! Tudjuk jól, hogy sokaknak kényelmetlen benne hagyni a ruhacímkét a melltartóban, mosás előtt viszont mindenképp jól jön, ha nem vágod ki!
A legideálisabb a kézi mosás lenne, de ha ragaszkodsz a mosógép használatához, mindig a lehető legkímélőbb programot válaszd, és csakis gyengéd mosószert adagolj a gépbe!
Nem szabad sajnálni a pénzt azokra a mosózsákokra, amik megvédik a fehérneműket a mosógépben. Használatukkal megelőzhető, hogy a melltartó merevítője kibújjon a helyéről, és azt sem hagyják, hogy összegyűrődjön a mosógép dobjában.
Mi újság a szárítással?
Elrettentő eredménnyel zárult egy, a közelmúltban végzett kutatás, mely szerint egyszerűen képtelenség tisztára mosni a fehérneműket: hiába tűnik úgy, hogy makulátlanok, a valóság ennél sokkal fájdalmasabb, a tudósok szerint ugyanis számos baktérium marad rajtuk még akkor is, ha meleg vízben, mosószerrel vettük azokat kezelésbe!
Javíthat valamennyit a helyzeten, ha – kihasználva a nyár adta lehetőségeket – a napon szárítjuk a fehérneműket, az ugyanis nem kedvez a különböző kórokozóknak. A szárítógépnél is jobb alternatívát jelent, a melltartóknál ugyanis kiemelten fontos a rugalmasság, márpedig a szárítógép magas hőmérséklete ebben néhány alkalmat követően kárt tehet. A csipkéből vagy más műszálas anyagból készült bugyikat sem jó ötlet szárítógépben szárítani, mert könnyen tönkremennek.
Ha jót akarsz a bikinidnek és a többi, fürdőzéshez használt ruhának, azokat is a friss levegőn szárítod, többségük ugyanis spandexből készül, ami könnyen károsodik, ha olyan erőteljes hőhatás éri, amilyennel a szárítógépben találkozik.
Fotó: Getty Images