1. Gyakran félreértenek mások
A kreativitás azt jelenti, hogy gondolkodásod képes más utakat is bejárni a hagyományos gondolatmenetek helyett, így talál új, eredetibb válaszokat – ez azonban egyúttal azt is jelenti, hogy mások nem mindig tudnak lépést tartani veled. Lehet, hogy az emberek néha furcsának találják az ötleteidet, a stílusodat vagy alkotásaidat, de ez jó eséllyel azért van, mert valami igazán újat és különlegeset tapasztalnak, amivel egyelőre nem tudnak mit kezdeni.
2. Sokat foglalkozol magaddal
Ez persze nem jelenti azt, hogy önző lennél! A rendkívül kreatív emberek azonban kétségtelenül sokat foglalkoznak saját belső működéseikkel, érzéseikkel, gondolataikkal, hiszen ezeknek a folyamatos újragondolása is segíthet, hogy hatékony és innovatív megoldásokat találjunk a problémákra. Ettől függetlenül azért jó ötlet lehet néha kilépni a belső világodból, és „kívül” is alaposan körbenézni.
3. Fontosabb a képzeleted, mint a valóság
Gyakran mondják valakire, hogy „álmodozó” típus – ilyenkor arra gondolunk, hogy az illető a való világ befogadása helyett inkább céltalanul kalandozik saját fantáziavilágában. A képzelet valójában a kreatív elme legfőbb eszköze. A képzeletünk segít briliáns ötleteket, lehengerlő műalkotásokat, paradigmaváltó megoldásokat szülni és ehhez hagynunk kell néha szabadon kalandozni.
4. Keresed a kritikát
A kreatív személyek gyakran szenvednek az alacsony önértékeléstől, amit csak fokoz, hogy gyakran direkt keresik a kritikát. A kreatív ötletek és gondolatok megosztása amúgy is gyakrabban válthat ki negatív visszajelzéseket, épp ezért a kreatív emberek egy ponton túl már kifejezetten a negatív visszajelzésekre számítanak, és nem is akarják elhinni, ha valaki pozitívan fogadja őket. Ne feledd, rendkívüli kreativitással élni néha nem könnyű, de a világnak óriási szüksége van az ilyen különleges emberekre, hiszen gyakran az ő ötleteik viszik előbbre a világot.
Forrás: LifeHack Fotó: Getty Images