- A feladat az, hogy rájöjjünk, ki nem valódi ember.
- Egy aprócska dolog segíthet nyomra vezetni, ám csak a legjobb megfigyelők veszik észre.
- A legjobbaknak 10 másodperc kell ahhoz, hogy rájöjjenek a megoldásra.
A nyomozós fejtörők nagyon izgalmasak és remek kihívást jelentenek az agynak. Fejlesztik a logikát, megfigyelőképességet és kreatívabbá tesznek. Ezért érdemes kipróbálnunk magunkat ezzel a feladvánnyal is, ahol arra kell rájönnünk, ki nem valódi ember.
Egy osztálytermet látunk, ahol három diák áll a tábla előtt. Elsőnek minden normálisnak tűnik. Az egyikük azonban nem is valódi ember. Vajon ki lehet az? És hogyan lehet megfejteni ezt a feladványt?
Ki nem valódi ember?
Első ránézésre lehetetlen megmondani, ki nem valódi ember. Mindhárman teljesen átlagos diákoknak tűnnek. Elsőre azt gondolhatnánk, hogy nincsenek olyan árulkodó jelek, amik leleplezhetnék a megoldást. De ha jobban megnézzük a képet, feltűnhet egy apróság.
Nem könnyű rájönni a megoldásra. Amit jól mutat az is, hogy a legtöbb embernek akár fél percre is szüksége lehet, hogy kiderítse, ki nem valódi ember. Ám ha 10 másodpercen belül sikerül rájönnünk, a rekorderek közé tartozunk mi is. Minél többet gyakorolsz hasonló feladványokkal, annál jobban ráhangolhatod az agyad ezeknek a rejtvényeknek a megoldására.
Hogyan deríthetjük ki, ki nem valódi ember?
Annyit segítünk, hogy a megoldás kiderítéséhez a a diákokat érdemes jobban megfigyelnünk. Az egyik diákon olyan nyomot vehetünk észre, amin sikeresen elindulhatunk.
Ha még nem sikerült ezután sem megtalálnunk a nyomozós fejtörő megoldását, néhány sorral lejjebb megmutatjuk, ki nem valódi ember. Addig is tegyük próbára magunkat hasonló feladványokkal. Próbáljunk meg rájönni, hány embert látunk a képen. Vagy találjuk ki, melyik ajándéknak nem örül a születésnapos.
Megoldás: A középső diák nem ember, mert nincs árnyéka.
Forrás: Brightside