Ha valaki nem látta volna még a Netflix jelenleg legnépszerűbb sorozatát, amely az 1800-as évek Angliájában játszódik, valószínűleg az elmúlt két hónapot űrutazással töltötte. A Bridgerton család ugyanis mindenkinek a szívébe belopta magát, nem csak azok szerették, akik rajonganak azokért a kosztümös filmekért, amelyekben gazdag családok szövevényes kapcsolatait, ármánykodásait és szerelmi történeteit mutatják be. Így nem csoda, ha nagy hatást tett a divatra, hódítanak a pasztellszínek és lapos talpú cipők a csinos ruhákhoz, és a humor és a kultúra irányát is meghatározta az elmúlt hónapokban. De mi a helyzet a randizással és a szerelmi életünkkel?
View this post on Instagram
Az egyik epizódban Daphne Bridgerton édesanyja, Lady Violet bölcs tanácsot ad a főszereplőnek arra, hogyan találja meg élete párját: „Kedvesem, miért bonyolítod úgy a dolgokat? Csak egyszerűen menj hozzá ahhoz, akiről úgy érzed, a legjobb barátod.”
A régimódi jobban működik?
Bár Daphne ezt követő házassága Hastings hercegével nem pontosan ezen a tanácson alapult, kapcsolatuk egyik fundamentuma azonban kétségtelenül a barátságuk. Röviden összefoglalva a két főszereplő nagyon jó barátságot köt, mielőtt a szerelemben egyesülnének és belekezdenének hosszú, boldog közös életükbe.
Régimódinak tűnhet ez a felfogás a randizás mai formáit ismerve. Ha az online társkereső oldalakat nézzük, ott a külső dominál: jobbra húzzuk, aki tetszik, balra, aki nem. Persze lehet megadni magunkról információkat, ám valljuk be, nem feltétlenül olvassuk el, mit ír magáról a másik, ha nem tetszik meg a kép.
Olvastad már?
A sokat emlegetett kémia is ellenkezik a legjobb barátunk megismerésének koncepciójával. Sokat beszélünk a szikráról, amelynek azonnal fel kell lobbannia, mint a tűzijátéknak, amikor találkozunk valakivel. Ez az ösztönös, azonnali vonzalom a szakemberek szerint sem feltétlenül a hosszú, kiegyensúlyozott, boldog párkapcsolat záloga.
A hiba a mi készülékünkben van?
Ahelyett, hogy valaki olyat keresnénk, akivel a kapcsolódást érezzük, amely a közös érdeklődésben, hasonló személyiségben és értékrendben nyilvánul meg, a szexuális vonzalmat és a románcot tartják sokan a kapcsolat lényegének. A szerelem első látásra számít csak igazinak, és nem akarunk energiát és erőfeszítést tenni azért, hogy megismerjük a másikat, ha nem érezzük az azonnali, magnetikus vonzalmat.
A Bridgerton persze szintén romantizálja a párkapcsolatokat, a két főhős története pedig boldog véget ér egy barátságalapú házasságban. Ugyanakkor megvan az erős szexuális vonzalom is köztük, kétségtelenül és tisztán láthatóan ott a szikra. Ráadásul a sorozat nyilvánvalóan nem a való életről szól, azonban az üzenete, hogy barátot keressünk a szerelmünkben, ne csak szikrát és tűzijátékot, mindenképp üdítően hat a mai világban.
Forrás: Marieclaire.com.au Fotó: Netflix