Mikor elkezdtem ismerkedni ezekkel az átlátszó, kör alakú, matricaszerű tapaszokkal, itthon még egyáltalán nem lehetett kapni őket. Azóta szerencsére a drogériék polcain is megjelentek, habár bevallom, nekem egy márka annyira bevált, hogy nálam még semelyik sem tudta letaszítani a pimple patch trónról (aki követ az Instagramon, az tudja, melyikről beszélek). Havonta több adagot is vásárolok belőlük, és konkrétan pánikrohamot kapok, ha kifogynak a webshopok raktárkészletei, amikor épp rendelnem kellene. De térjünk is rá, mik ezek, és miért olyan hatékonyak a pattanások elleni harcban.
Olvass tovább!
Mi az a pattanás tapasz?
Természetesen Koreában találták ki ezt is, a beauty fellegvárában, ahonnan a legtöbb innováció ered. Az egész leginkább egy miniatűr „sebtapaszra” hasonlít, csak éppen átlátszó, nagyon vékony és kerek formájú. Általában többféle méret van egy csomagban, hogy a pattanás méretétől függően tudjunk választani. Hidrokolloidból készülnek, ami egy orvostechnikai anyag, és például a vízhólyagtapaszok is ebből vannak. Ez azért előnyös, mert nedves környezetet tart fenn, hogy a bőr és a seb minél előbb gyógyuljon. Ráadásul ez a lezárt, gyakorlatilag „dunsztolt” közeg a pattanásból egyetlen éjszaka alatt képes kiszippantani minden trutyit. Így, ha este egy hatalmas puklival fekszünk le aludni, reggelre a teljes laposság élménye vár. Az érzés függőséget okoz (én szóltam). Egyébként maguk a kis tapaszok sok esetben gyulladáscsökkentő növényi kivonato(ka)t és valamilyen kémiai hámlasztót (pl. szalicilsavat) is tartalmaznak. Védenek a baciktól és szennyeződésektől, illetve a saját kezünktől is, ha esetleg nappal arra tévedne egy kis piszkálásra.
Hogyan kell használni őket?
A kiválaszott méretű tapaszt levesszük a védőfóliáról, majd a megtisztított és száraz bőrfelületre, a tapadós felével, közvetlenül a pattanásunkra helyezzük. Fontos, hogy még a bőrápolási rutinunk elején, arcmosás után végezzük el ezt a műveletet, és tényleg száraz felületre (ne vizes kézzel) ragasszuk fel, különben nem fog ragadni a tapasz. Nem csak este, napközben is használhatjuk, hiszen alig látszanak, akár sminkelni is lehet rájuk. Én mondjuk nem szoktam velük utcára menni, de a hátamra például simán felragasztottam akár uszodába, strandra is, mert tudtam, hogy így legalább védve vannak a pattanásaim a kórokozóktól.
Két legyet ütök egy csapásra
Ha valaki hajlamos a pattanásainak vakargatására, nyomkodására, akkor ezek a kis pimple patchek arra is remekül használhatók, hogy a pattik leragasztásával óvnak az ilyen „balesetektől”. És közben a gyógyulási folyamatot is felgyorsítják.
Kattints tovább!
Minden pattanással szemben hatásos?
A saját tapasztalatom az, hogy a legjobban a klasszikus white headeken, fehér végű mitesszereken, pattanásokon segít. Vagy például nyomkodás után, a kivégzett aknén, amit egy éjszaka alatt tényleg teljesen leszív. A nagyobb, belső, cisztás pattikon sajnos kevésbé működik, de a méretüket valamelyest csökkenteni tudja, így ha türelmesek vagyunk, akkor egy idő után felszívódnak. Vagy megérnek, ki lehet nyomni őket, és onnantól egy ilyen tapasz ismét a kiszívással laposra lohasztja ezeket a csúfságokat is.
Fotó: Pinterest