Így űzd ki a cigiszagot a lakásból!
Aki nem dohányzik, annak azonnal megcsapja az orrát a cigarettaszag és nem csoda, ha szeretne tőle minél hamarabb megszabadulni. Mutatunk pár hatásos módszert!
A makacs cigarettaszagot nem mindig lehet kitessékelni egy alapos szellőztetéssel, ilyenkor mindenképp határozottabb fellépésre van szükség. Hosszabb idő után a függönyökbe, kárpitokba, szőnyegekbe is beivódik a dohányfüst, ezekből pedig nem mindig egyszerű kiűzni a kellemetlen szagokat.
A legmeglepőbb az egészben az, hogy az otthonukban dohányzók közül sokan nem érzik magukon és a környezetükben a cigiszagot, ugyanis egészen hozzászoknak ahhoz, hogy állandóan jelen van a levegőben, a ruháikon, sőt a hajukon is.
A dohányfüst mindenhova beférkőzik, a bezárt fiókok, csukott szekrényajtók sem állítják meg, így idővel mindent alaposan átjárnak a lakásban. Ezen a szinten már biztos, hogy nem elég szélesre tárni az ablakokat és gondosan ügyelni a tisztaságra.
Egyszerű trükkök a hűtő szagtalanítására
A kellemetlen szagot árasztó hűtő sok fejfájást okozhat, a szagtalanításhoz ugyanis nem mindig elegendő megszabadulni a problémát okozó ételtől: az orrfacsaró szag azután is megmaradhat, hogy kidobtad a bajkeverőt.
Az otthon szagtalanítása
A cigifüstöt, ami alaposan befészkelte magát egy lakásba, alapos takarítással és fertőtlenítéssel lehet jelentősen csökkenteni: a megszokottnál is gyakrabban ajánlott port törölni, ki kell mosni a szőnyegeket, függönyöket, ágytakarókat, párnákat, ágyneműket és törölközőket, illetve érdemes kicserélni a légkondi szűrőjét is. Nulladik lépésként meg kell szabadulni a cigicsikkektől és jól el kell mosni a hamutartókat.
A ruhákat és a lakástextileket nemcsak klasszikus mosószerekkel és öblítőkkel lehet illatossá varázsolni, hanem azzal is, hogy a mosógépbe 1 csésze ecetet is öntünk. Ez erőteljes szagsemlegesítő, és a köztudatban elterjedtekkel ellentétben nem hagy maga után szúrós ecetszagot.
- Az ecetet felmosáshoz is használhatjuk, sőt a csempéket is érdemes ezzel áttörölgetni! Miközben szembeszáll a kellemetlen szagokkal, amolyan kellemes mellékhatásként még vízkőoldóként is funkcionál. Ha az ecet szagát sem bírjuk túl jól, pár csepp természetes illóolajjal gyengíthetünk rajta, a hatása viszont ugyanolyan klassz marad!
- Nagyon hatásos szagtalanító a szódabikarbóna is, amit tulajdonképpen a lakás minden pontján bevethetünk. Remek tulajdonsága, hogy hatékonyan szívja magába a kellemetlen szagokat, ezért már az is nagy segítség, ha egy kis üvegbe szórjuk és elhelyezzük a dohányfüsttel átjárt helyiségekben. A függönyök és lakástextilek mosásához is adhatunk szódabikarbónát, ami a fehér ruhákat még ragyogóbbá teszi! Jó megoldás az is, ha a kanapéra vagy a szőnyegre szórjuk, hagyjuk kicsit állni, majd porszívóval alaposan összeszedjük, hogy nyoma se maradjon!
- A citrusfélék is nagyon jó szagűzők, és az illatukat szinte mindenki szereti. Érdemes természetes olajukat aromalámpában párologtatni, vízbe keverve és jól záródó pumpás üvegbe öntve natúr légfrissítőként használni vagy a szárított gyümölcsszeleteket potpourriba keverni!
Fotó: Getty Images
Ezt láttad már?
Ezek a világ legbüdösebb városai – jól gondold meg, látni akarod-e őket
A fotókon kétségkívül csodásan mutatnak, de az ott terjengő orrfacsaró szagok miatt érdemes kétszer is meggondolni, hogy szeretnél-e ezekre a helyekre utazni!