- A buborékfóliát nem tehetjük a műanyagos és csomagolóanyagos szelektív szemétgyűjtőbe.
- Ha már annyi gyűlt össze, hogy azzal egy életen át küldhetnénk csomagokat, használjuk fel kreatív projektekhez.
- Nem sok helyen gyűjtik vissza a buborékcsomagolót, hogy újra használják, így a háztartásban többféle módon hasznosíthatjuk.
Mivel a buborékcsomagoló más kategóriába tartozik, nem hasznosítható újra a műanyag dobozokkal vagy az üveggel együtt. Sokkal bonyolultabb lenne megoldani az újrahasznosítását, mint a vastagabb műanyagoknak. De mi legyen akkor a buborékfóliával, ha már nem kell?
Miért nem hasznosítható újra a buborékcsomagoló?
Újrahasznosítás szempontjából az a probléma a buborékcsomagolóval, hogy túl vékony. A sztenderd újrahasznosító gépek és eszközök nem alkalmasak a feldolgozására emiatt. Ha a vékony műanyag bekerülne a gépbe, eltömíthetné, ami nemcsak oda vezetne, hogy le kell állítani a gépet, de sérülésveszélyt is okozna. Ugyanez igaz a reklámszatyrokra és nylonzacskókra is.
Nem dobhatjuk tehát a buborékfóliát a műanyagos vagy csomagolóanyagos szemetesbe. Van azonban jó hír: néhány helyen, bizonyos boltokban le lehet adni a buborékcsomagolót, és itt újra használják. Ez azonban elenyészően kevés helyen működik egyelőre.
Mire használhatjuk a buborékfóliát otthon?
Mielőtt kétségbe esnénk, hogy elborítja otthonunkat a buborékcsomagoló, és lelkiismeretfurdalással ugyan, de kidobnánk, mutatunk pár módszert arra, hogyan hozhatunk ki többet belőle:
- Csomagoljunk bele dolgokat. Ha meg tudjuk állni, hogy kipattogtassuk a buborékokat, csomagolhatunk bele mi is csomagküldésnél vagy költözésnél. De még ha mindet ki is pattogtattuk, akkor is használható még.
- Művészkedjünk a gyerekekkel. Nyomdázhatunk is akár a csomagolóval. A buborékokra kent különböző színekkel változatos alkotásokat hozhatunk létre a kicsikkel.
- Twisterezzünk vele. Ha elég nagy felületű a buborékfólia, készíthetünk belőle társasjátékot. A népszerű Twister házi változatához fessünk színes köröket a buborékfóliára, és élvezzük, ahogy pattog, miközben egyensúlyozunk rajta.
- Relaxáljunk vele. Ha sikerül olyan helyet találni, ahol újrahasznosítják, nem gond, ha kipattogtatjuk az összes buborékot. Üljünk le egy csésze tea társaságában, és kezdjük el nyomkodni a buborékokat. Legalább olyan élvezetes lesz, mint gyerekkorunkban.
Forrás: Apartment Therapy Fotó: Canva, Getty Images