- Világszerte az emberek 12 százaléka küzd a székrekedéssel.
- Egyszerű trükk segítheti a belek kiürítését.
- A gyógytornászok szerint az erőlködés árt a szervezetnek, székrekedés esetén ez a legrosszabb, amit tehetünk.
A székrekedésből komoly probléma is lehet. Ráadásul akkor is tapasztalhatjuk, ha látszólag mindent tökéletesen csinálunk. Kialakulhat úgy is, hogy rengeteg rostot és vizet fogyasztunk, rendszeresen mozgunk. Világszerte az emberek 12 százaléka küzd székrekedéssel, ugyan tény, hogy a probléma az európai emberek körében fele olyan gyakori, mint Amerikában és Ázsiában.
A székrekedéssel küzdő páciensek száma eléri az évi 2,5 milliót. Bevethetünk trükköket, ehetünk zöldborsót, szedhetünk hashajtót vagy ehetünk útifűmaghéjat és kivit, hatásossága mellett egyik sem lesz olyan szórakoztató, mint Kelly Peterson gyógytornász trükkje, melyet Instagramon osztott meg.
Fújj buborékokat székrekedés ellen
A rekeszizmokat és a medencefenék izmait is aktiválja a buborékfújás. Szívószállal egy pohárba fújjuk a buborékokat! Nem kell erősen fújnunk, törekedjünk inkább a lassú, finom kifújásokra. Ez a trükk akár a gyerekeknek is segíthet, ha székrekedéssel küzdenek.
A buborékfújós módszer akkor is segíthet, ha a fő problémánk, hogy nem sikerül teljesen kiüríteni a beleinket. A legrosszabb, ami történhet ilyenkor a szervezetünkkel, a hosszas ücsörgés a WC-n. Az erőlködés és a nyomás nagyon megterheli a medencefeneket.

Krónikus székrekedés: egyszerű trükkel könnyíthetünk a helyzeten
Ha bánt a székrekedés, koncentráljunk a légzésre
Lalitha McSorley gyógytornász, medencefenék-specialista szerint a buborékfújós módszer segíthet abban, hogy ellazítsuk a hasizmainkat a bélmozgások ideje alatt. A trükk alkalmazásához természetesen nem szükséges a szívószál és a pohár, a lényeg az, hogy egy nagyot, hangosat fújjunk ki, eközben ellazul a medencefenék.
Ezt hívják diafragmatikus légzésnek vagy hasi légzésnek. A kifejezés egy egyszerű légzési technikát jelöl: a mély légzések során az orron beszívott levegő teljesen megtölti a tüdőt. Az alhas a mellkas erőteljes emelkedése nélkül megemelkedik, követve a levegővétel ritmusát.
A szívószálas trükk gyerekeknél mindenképpen beválik. Ők egyszerűen csak buborékfújásra koncentrálnak, és a székletürítés elindul.
Forrás: Huffington Post Fotó: Getty Images