Vajon hogy fogadja az amerikai média az ifjú szerelmespárt? Számíthat rá Mako hercegnő is, hogy lesifotósok kövessék minden lépését, ha áttelepül New Yorkba? Nem valószínű. „Sokan próbálják Harry herceghez és Meghan Markle-höz hasonlítani a japán hercegnő és párja történetét – mutatott rá Ulrika Yui, a japán Fuji Tv munkatársa is. –A japán média nagyon keményen bánik a hercegnővel és vőlegényével, ám a tengerentúli reakciók teljesen mások.”
View this post on Instagram
Mako és Komuro 2012-ben találkozott egy étteremben, amikor mindketten a Nemzetközi Keresztény Egyetemen tanultak Tokióban. Eljegyzésüket 2017-ben jelentették be, amikor Mako nagyapja, Akihito volt Japán császára, és úgy tervezték, hogy a következő évben házasodnak össze. Ám a ceremóniát anyagi viták miatt elhalasztották. 36 ezer dollárt kért számon anyja és korábbi menyasszonya Komurón, amit a férfi például a tanulmányaira költött. Az édesanya követelése szégyen volt az uralkodói családra nézve, megosztotta a közvéleményt is. Japánban sokan úgy vélték, le kellene fújni az egész házasságot, míg mások szerint a párnak nem kell törődnie mással, csak a szerelemmel. Látható tehát, hogy a házasságot nem övezte teljes társadalmi elfogadás, ahogy Harry és Meghan esküvőjét sem. Mako ekkor felajánlotta, hogy lemond minden hivatalos, az uralkodói család tagjait megillető esküvői hagyományról és mintegy 150 millió jenről (1,35 millió dollár), melyet akkor kapnának a család tagjai, ha elhagyják az uralkodói családot és összeházasodnak egy közemberrel. Japán vezetői elfogadták a felajánlását.
Antony Armstrong-Jones, a biszexuális fotós, aki feleségül vette Margit hercegnőt
Margit hercegnőnek II. Erzsébet húgaként egyáltalán nem volt könnyű élete. Hogy valamelyest egyszerűbb legyen elviselnie nővére árnyékát, számtalan hajmeresztő dolgot vitt véghez, ilyen volt például zűrös házasságkötése a mulatókban megismert biszexuális fotóssal.Komuro botrányosnak számító lófarokkal érkezett meg Amerikából Tokióba, ami különösen attól az embertől nyers állásfoglalás, aki épp a japán császári család sarjával készül összeházasodni. Miután letelik a koronavírus-járvány miatt előírt két hetes karanténja, közös sajtótájékoztatóra készül leendő feleségével.
Mako hercegnő muzeológiából szerzett egyetemi diplomát a Leicesteri Egyetemen, jelenlege a Tokiói Egyetem múzeumában dolgozik kutatóként. A házasságkötés után valamelyik menő New York-i galériában szeretne dolgozni, az ügy érdekében pedig megmozgatja kapcsolatait. Nem ő lenne az első Amerikába bevándorló királyi felség, aki a galériák világában mozog. Eugénia hercegnő, Harry unokatestvére 2013-ban költözött New Yorkba, hogy a Paddle8 aukciós háznál dolgozzon, majd 2015-ben tért vissza Londonba, ahol a Hauser & Wirth galériánál folytatta pályafutását.
Forrás: Page Six Fotó: Getty Images