A dermaplaning, vagyis a speciális eszközzel végzett női arcborotválás az elmúlt évek egyik legnépszerűbb és legellentmondásosabb beauty trendje volt, aminek számos rajongója és ellenzője is lett. A borotválás, amely tulajdonképpen a hámlasztás egy fizikai módja, pihe-puha arcbőrt ígér, amin sokkal jobban megmarad a smink, ráadásul tisztább, egészségesebb lehet a bőrünk.
A dermaplaning előnye, hogy nemcsak hámlasztja a bőrt, de hozzájárul ahhoz, hogy a pórusok tisztán maradjanak, a különféle bőrtápláló termékek pedig mélyebbre hatolhassanak, legyen az a C-vitamin, az antioxidánsok vagy épp a glikolsav. Akik bevállalták a borotválkozást, állítják, az arcbőrük sokkal simább lett, emiatt a smink felhordása is egyszerűbb, a végeredmény pedig ragyogóbb.
A módszer azonban nem teljesen veszélytelen. Noha a borotválkozás hatására megerősödő szőrzet csupán egy mítosz, komoly károkat okozunk, ha nem figyelünk oda bőrünk sterilitásának megőrzésére és általános védelmére.
Fontos figyelembe venni:
- az aknés, érzékeny bőrt csak akkor borotváljuk, ha elmúlt az érzékenység, a gyulladás, a hegesedés!
- mindig tiszta, a női arcbőrre kifejlesztett eszközzel dolgozzunk!
- az arcbőrt készítsük elő, hámlasszuk, puhítsuk!
- borotválkozáshoz speciális borotválkozó krémet használjunk!
- a folyamat során a száliránnyal egyező irányban haladjunk!
- a fizikai hámlasztás után hidratáljuk, tápláljuk, nyugtassuk a bőrt!
- gondoskodjunk a bőr barrierjéről!
- csak akkor vágjunk bele, ha minden létező szakirodalmat elolvastunk a női arc borotválásának miértjéről és hogyanjáról!
Az érzékeny, pattanásokra hajlamos bőrrel rendelkezőknek azonban többnyire még az óvintézkedések betartása mellett sem javasolják az otthoni dermaplaninget. Az ő megmentőjük lehet most egy újabb, kíméletesebb módszer, az olajos borotválás vagyis az oilplaning.
Olajos borotválás, az érzékeny bőr megmentője
Az oilplaning tulajdonképpen abban különbözik a hagyományos dermaplaningtől, hogy itt borotvahabok vagy más készítmények helyett tápláló arcolajat használunk a borotváláshoz. Ugyanúgy a szőr növekedésével ellentétes irányban, finom, apró mozdulatokkal kell eltávolítani a szőrt, de az olaj segít közben táplálni a bőrt, ráadásul a mozdulatokat is kicsit megkönnyíti. Vigyázzunk azért, hiszen az olaj csúszósabb, ne szaladjon meg a kezünk.
A folyamat végén alaposan távolítsuk el a pihéket és az olajat és gondosan tisztítsuk meg a bőrt. Ügyeljünk rá, hogy mindig tiszta és teljesen steril eszközt használjunk, hiszen a pattanásokra hajlamos bőrnél komoly gyulladásokat okozhat a nem megfelelő higiénia. Az is fontos, hogy lehetőleg a bőrtípusunknak megfelelő, jól bevált arcolajat használjunk, nehogy tisztább bőr helyett még több pattanás legyen az eredmény.
Forrás: Popsguar Fotó: Getty Images