- Az 56 éves Jennifer Aniston a mindennapokban az úgynevezett Pvolve-edzést követi.
- Mi szól a Pvolve-edzés mellett és ellen?
- A menopauza után miben érdemes változtatnunk a rendszeres testmozgásunkban?
Jennifer Aniston fitneszrutinja még a hivatalos irányelveknél is jobb a klimax alatt vagy menopauza után a nőknek egy friss kutatás eredményei szerint. Az 56 éves színésznő az úgynevezett Pvolve edzésprogramot követi 2021 óta. Miből áll ez a mozgásrutin és miért lehet jó a változókor alatt? Milyen hátrányai lehetnek Jennifer Aniston fitneszrutinjának?
Mit mond a tudomány Jennifer Aniston fitneszrutinjáról?
Az Exeter Egyetem Orvostudományi Karának tudósai vizsgálták meg az úgynevezett Pvolve-edzést, amire Jennifer Aniston fitneszrutinja is épül. Arra voltak kíváncsiak, valóban javítja-e az egyensúlyt, erősebbé tesz és hozzájárul-e az egészséges testösszetételhez. Illetve azt is megnézték, hatékonyabb-e mindezekben, mint a heti 150 perc közepes intenzitású testmozgás, amit a hivatalos egészségügyi irányelvek javasolnak a nőknek.
Jennifer Aniston edzésrutinja a Pvolve-edzés elveinek megfelelően épül fel:
- 12 állomás egy matrac körül
- Az óra 30 perc hosszú.
- Erősítő gyakorlatok is találhatók az edzésrutinban.
- Eszközként súlyokon és saját testsúlyos gyakorlatokon kívül gumiszalagot használhatunk például.
- Az edzés intenzitása és nehézsége növekszik a 12 hetes periódusban.
A kutatásba 72 olyan 40-60 év közötti nőt vontak be, akik mérsékelten voltak aktívak korábban és nem használtak hormonpótló kezeléseket. Közülük 45-en végezték a Jennifer Aniston által is alkalmazott fitneszrutint, a többiek a szokásos irányelvnek tekintett heti 150 perc közepesen intenzív testmozgást végezték. A tudósok megmérték az állóképességüket és erejüket a 12 hetes periódus előtt és után is.
Milyen eredményt ér el Jennifer Aniston mozgásrutinja?
A 12 hetes otthon is végezhető mozgásrutin esetében megfigyelték, hogy jelentősen növelte a nők izomerejét (20 százalékkal) és az alsótest rugalmasságát. Utóbbit 21 százalékkal jobban, mint a hagyományos fitneszterv.
A klimax alatt és menopauza után lévő nők, akik kipróbálták Jennifer Aniston módszerét, további jótékony hatásokat is tapasztaltak:
- 10 százalékkal javult az egyensúly és stabilitás
- 19 százalékkal javult a csípő működése
- Nőtt az izomtömeg anélkül, hogy a testtömeg növekedett volna
Mindkét mozgásforma esetében megfigyelték viszont, hogy a váll erejére jótékony hatással van, derült ki a tanulmányból.
A klimax alatt és menopauza után hol kell változtatni a mozgásrutinunkon?
A változókorban azt tapasztalja a legtöbb nő, hogy az izomtömeg elkezd csökkenni. Ez számos negatív folyamatot indíthat el a szervezetben, hiszen nő a diabétesz és szív- és érrendszeri problémák esélye, de az egyensúlyképesség és stabilitás is romlik, ami eséshez és törésekhez vezethet.
A kutatás azt is megmutatja, hogy a klimax alatt és menopauza után is van lehetőség arra, hogy javítsunk a testünk állapotán. Az erősítő edzéssel megelőzzük az egészségügyi problémákat, melyek elkerülhetőek lennének.
Forrás: Woman’s Health Fotó: Getty Images