- A banyapúp nemcsak látványra nem túl csábító, de azt is jelzi, hogy a gerincünk nincs túl fitt állapotban, így nagy az esélyünk a hátfájásra is.
- Egy egyszerű, ám annál hatásosabb mozdulattal visszafordítható a banyapúp állapota, kis kitartással eltüntethetjük.
- Érdemes odafigyelnünk a megelőzésre is, így a helyes testtartásra okostelefonozás és számítógép előtt ülés közben.
Régen az idősebb korosztály esztétikai-egészségügyi problémájának tartották a banyapúpot, ám mára az egészen fiataloknál is nagyon gyakori, köszönhetően az okostelefonozásnak. A folyamatosan lehajtott fej és a telefonra tapadó kezeknek hála a mellizmok beszűkülnek, a gerinc háti szakaszának csúcsánál pedig megjelenik egy púpocska.
Nem csak azért kell foglalkoznunk vele, hogy ne legyen ott a csúnya pukli a hátunkon. A banyapúp megléte azt is jelzi, hogy a gerincünk nem működik megfelelően, a hátizmok gyengék, ami nyak- és vállfájdalommal járhat, sőt, a migrénes rohamok gyakoriságát is növelheti.
Egy nagyon egyszerű gyakorlattal és kis kitartással szerencsére sokat javíthatunk a tartásunkon, így nemcsak a banyapúp korrigálására, de megelőzésére is kiváló.
@yogafans1 Do you want to have nice figures?Practice with me!#fyp #foryou #yogagirl #yogalove #workout #yogachallenge #yogapose #thin
- Helyezkedjünk el négykézláb. A combok legyenek függőlegesek, merőlegesen a lábszárra.
- A karokat csúsztassuk ki óvatosan oldalra, a kézfejek nézzenek kifelé, a könyök zárjon be derékszöget a felkar és alkar között.
- Majd engedjük le az egyik vállunkat a talajra kilégzésre, belégzésre emelkedjünk vissza, és ismételjük a másik oldalra is.
- Végezzünk 25 ismétlést, haladók akár 4-szer is végigcsinálhatják a sorozatot. Már egy hét után jelentős változást tapasztalhatunk a banyapúp méretében és a tartásunkon.
Fotó: Unsplash